    CTS-Frequency Controls CA20C24C3GLR
    Part No.:
    CA20C24C3GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C24C3GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS TTL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    24.576 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C24C3GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C24C3GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C24C3GLR?
    Image CA20C24C3GLR
    Part Number CA20C24C3GLR
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Type XO (Standard)
    Frequency 24.576 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)