    CTS-Frequency Controls CA20C2403GLR
    Part No.:
    CA20C2403GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C2403GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    24 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C2403GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C2403GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C2403GLR?
    Image CA20C2403GLR
    Part Number CA20C2403GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 24 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)