    CTS-Frequency Controls CA20C2214GLR
    Part No.:
    CA20C2214GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C2214GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 22.1184MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    22.1184 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C2214GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C2214GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C2214GLR?
    Image CA20C2214GLR
    Part Number CA20C2214GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 22.1184 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)