    CTS-Frequency Controls CA20C2004GMR
    Part No.:
    CA20C2004GMR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C2004GMR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
    Packaging:
    Bulk
    Frequency:
    20 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    15mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C2004GMR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C2004GMR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C2004GMR?
    Image CA20C2004GMR
    Part Number CA20C2004GMR
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Bulk
    Type XO (Standard)
    Frequency 20 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 1.8V
    Frequency Stability ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 15mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)