    CTS-Frequency Controls CA20C1472GLR
    Part No.:
    CA20C1472GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C1472GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    14.7456 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C1472GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C1472GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C1472GLR?
    Image CA20C1472GLR
    Part Number CA20C1472GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 14.7456 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)