    CTS-Frequency Controls CA20C1224GLR
    Part No.:
    CA20C1224GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C1224GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    12.288 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C1224GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C1224GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C1224GLR?
    Image CA20C1224GLR
    Part Number CA20C1224GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 12.288 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)