    CTS-Frequency Controls 581R128X2CTT
    Part No.:
    581R128X2CTT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED581R128X2CTT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Frequency:
    12.8 MHz
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    9.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 581R128X2CTT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 581R128X2CTT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 581R128X2CTT?
    Image 581R128X2CTT
    Part Number 581R128X2CTT
    Type TCXO
    Frequency 12.8 MHz
    Function -
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3V
    Frequency Stability ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 9.5mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)