    CTS-Frequency Controls 581N32005DTT
    Part No.:
    581N32005DTT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED581N32005DTT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    20 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    9.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 581N32005DTT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 581N32005DTT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 581N32005DTT?
    Image 581N32005DTT
    Part Number 581N32005DTT
    Base Resonator Crystal
    Type TCXO
    Frequency 20 MHz
    Function -
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 9.5mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)