    CTS-Frequency Controls 581N25002IAT
    Part No.:
    581N25002IAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED581N25002IAT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Frequency:
    50 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    9.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 581N25002IAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 581N25002IAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 581N25002IAT?
    Image 581N25002IAT
    Part Number 581N25002IAT
    Type VCTCXO
    Frequency 50 MHz
    Function -
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 9.5mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)