    CTS-Frequency Controls 581L25002DTT
    Part No.:
    581L25002DTT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED581L25002DTT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Frequency:
    50 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    9.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 581L25002DTT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 581L25002DTT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 581L25002DTT?
    Image 581L25002DTT
    Part Number 581L25002DTT
    Type TCXO
    Frequency 50 MHz
    Function -
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 9.5mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)