    CTS-Frequency Controls 580N200X2CAT
    Part No.:
    580N200X2CAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED580N200X2CAT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    20 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 580N200X2CAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 580N200X2CAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 580N200X2CAT?
    Image 580N200X2CAT
    Part Number 580N200X2CAT
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 20 MHz
    Function -
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 6mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)