    CTS-Frequency Controls 580N20002DTT
    Part No.:
    580N20002DTT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED580N20002DTT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    20 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 580N20002DTT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 580N20002DTT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 580N20002DTT?
    Image 580N20002DTT
    Part Number 580N20002DTT
    Base Resonator Crystal
    Type TCXO
    Frequency 20 MHz
    Function -
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 6mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)