    CTS-Frequency Controls 580N20002DAT
    Part No.:
    580N20002DAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED580N20002DAT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    20 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 580N20002DAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 580N20002DAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 580N20002DAT?
    Image 580N20002DAT
    Part Number 580N20002DAT
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 20 MHz
    Function -
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 6mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)