    CTS-Frequency Controls 580N19202IAT
    Part No.:
    580N19202IAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED580N19202IAT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    19.2 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 580N19202IAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 580N19202IAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 580N19202IAT?
    Image 580N19202IAT
    Part Number 580N19202IAT
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 19.2 MHz
    Function -
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 6mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)