    CTS-Frequency Controls 580L320X2DAT
    Part No.:
    580L320X2DAT
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED580L320X2DAT.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCTCXO 32.0000MHZ SNWV
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    32 MHz
    Function:
    Amplitude Control
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.065" (1.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order 580L320X2DAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 580L320X2DAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 580L320X2DAT?
    Image 580L320X2DAT
    Part Number 580L320X2DAT
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 580
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 32 MHz
    Function Amplitude Control
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 6mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)