    CTS-Frequency Controls 580L25002CTT
    Part No.:
    580L25002CTT
    Package:
    8-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED580L25002CTT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Package/Case:
    8-SMD, No Lead
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    50 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 580L25002CTT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 580L25002CTT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 580L25002CTT?
    Image 580L25002CTT
    Part Number 580L25002CTT
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 580
    Package/Case 8-SMD, No Lead
    Base Resonator Crystal
    Type TCXO
    Frequency 50 MHz
    Function -
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 6mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)