    CTS-Frequency Controls 445W35B30M00000
    Part No.:
    445W35B30M00000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED445W35B30M00000.pdf
    Description:
    CRYSTAL 30.0000MHZ 13PF SMD
    Frequency:
    30 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    13pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    30 Ohms
    Operating Temperature:
    0°C ~ 50°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.053" (1.35mm)
    Datasheet:
    1. How to order 445W35B30M00000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 445W35B30M00000 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 445W35B30M00000?
    Image 445W35B30M00000
    Part Number 445W35B30M00000
    Type MHz Crystal
    Frequency 30 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 13pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature 0°C ~ 50°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)