    CTS-Frequency Controls 445C35E25M00000
    Part No.:
    445C35E25M00000
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Crystals
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED445C35E25M00000.pdf
    Description:
    CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    445
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    25 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.053" (1.35mm)
    Datasheet:
    1. How to order 445C35E25M00000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 445C35E25M00000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 445C35E25M00000?
    Image 445C35E25M00000
    Part Number 445C35E25M00000
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 445
    Package/Case 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 25 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)