    CTS-Frequency Controls 445C35C24M57600
    Part No.:
    445C35C24M57600
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED445C35C24M57600.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.5760MHZ 16PF SMD
    Frequency:
    24.576 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.053" (1.35mm)
    Datasheet:
    1. How to order 445C35C24M57600 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 445C35C24M57600 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 445C35C24M57600?
    Image 445C35C24M57600
    Part Number 445C35C24M57600
    Type MHz Crystal
    Frequency 24.576 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)