    CTS-Frequency Controls 445A33D24M00000
    Part No.:
    445A33D24M00000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED445A33D24M00000.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.053" (1.35mm)
    Datasheet:
    1. How to order 445A33D24M00000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 445A33D24M00000 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 445A33D24M00000?
    Image 445A33D24M00000
    Part Number 445A33D24M00000
    Type MHz Crystal
    Frequency 24 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -10°C ~ 60°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)