    CTS-Frequency Controls 416F27122ATT
    Part No.:
    416F27122ATT
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED416F27122ATT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    416
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    27.12 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    120 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.018" (0.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order 416F27122ATT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 416F27122ATT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 416F27122ATT?
    Image 416F27122ATT
    Part Number 416F27122ATT
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 416
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Type MHz Crystal
    Frequency 27.12 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -10°C ~ 60°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)