    CTS-Frequency Controls 402F384XXCLR
    Part No.:
    402F384XXCLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F384XXCLR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
    Product Status:
    Active
    Frequency:
    38.4 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F384XXCLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F384XXCLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F384XXCLR?
    Image 402F384XXCLR
    Part Number 402F384XXCLR
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 38.4 MHz
    Frequency Stability ±15ppm
    Frequency Tolerance ±15ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)