    CTS-Frequency Controls 402F38422ILT
    Part No.:
    402F38422ILT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F38422ILT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
    Frequency:
    38.4 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F38422ILT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F38422ILT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F38422ILT?
    Image 402F38422ILT
    Part Number 402F38422ILT
    Type MHz Crystal
    Frequency 38.4 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)