    CTS-Frequency Controls 402F38422IDT
    Part No.:
    402F38422IDT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F38422IDT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    38.4 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F38422IDT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F38422IDT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F38422IDT?
    Image 402F38422IDT
    Part Number 402F38422IDT
    Type MHz Crystal
    Frequency 38.4 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)