    CTS-Frequency Controls 402F38412IAT
    Part No.:
    402F38412IAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F38412IAT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
    Frequency:
    38.4 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F38412IAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F38412IAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F38412IAT?
    Image 402F38412IAT
    Part Number 402F38412IAT
    Type MHz Crystal
    Frequency 38.4 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)