    CTS-Frequency Controls 402F37433CDT
    Part No.:
    402F37433CDT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F37433CDT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    37.4 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F37433CDT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F37433CDT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F37433CDT?
    Image 402F37433CDT
    Part Number 402F37433CDT
    Type MHz Crystal
    Frequency 37.4 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)