    CTS-Frequency Controls 402F30722ILT
    Part No.:
    402F30722ILT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F30722ILT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 30.7200MHZ 12PF SMD
    Frequency:
    30.72 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F30722ILT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F30722ILT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F30722ILT?
    Image 402F30722ILT
    Part Number 402F30722ILT
    Type MHz Crystal
    Frequency 30.72 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)