    CTS-Frequency Controls 402F2001XILT
    Part No.:
    402F2001XILT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F2001XILT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F2001XILT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F2001XILT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F2001XILT?
    Image 402F2001XILT
    Part Number 402F2001XILT
    Type MHz Crystal
    Frequency 20 MHz
    Frequency Stability ±15ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)