    CTS-Frequency Controls 402F2001XIJT
    Part No.:
    402F2001XIJT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F2001XIJT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.0000MHZ 9PF SMD
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    9pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F2001XIJT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F2001XIJT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F2001XIJT?
    Image 402F2001XIJT
    Part Number 402F2001XIJT
    Type MHz Crystal
    Frequency 20 MHz
    Frequency Stability ±15ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 9pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)