    CTS-Frequency Controls 402F20012ILT
    Part No.:
    402F20012ILT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F20012ILT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F20012ILT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F20012ILT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F20012ILT?
    Image 402F20012ILT
    Part Number 402F20012ILT
    Type MHz Crystal
    Frequency 20 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)