    CTS-Frequency Controls 402F20012IKT
    Part No.:
    402F20012IKT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F20012IKT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F20012IKT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F20012IKT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F20012IKT?
    Image 402F20012IKT
    Part Number 402F20012IKT
    Type MHz Crystal
    Frequency 20 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)