    CTS-Frequency Controls 402F19222IKT
    Part No.:
    402F19222IKT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F19222IKT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
    Frequency:
    19.2 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    120 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F19222IKT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F19222IKT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F19222IKT?
    Image 402F19222IKT
    Part Number 402F19222IKT
    Type MHz Crystal
    Frequency 19.2 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)