    CTS-Frequency Controls 402F19222IAT
    Part No.:
    402F19222IAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F19222IAT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
    Frequency:
    19.2 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    120 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F19222IAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F19222IAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F19222IAT?
    Image 402F19222IAT
    Part Number 402F19222IAT
    Type MHz Crystal
    Frequency 19.2 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)