    CTS-Frequency Controls 402F1921XIAT
    Part No.:
    402F1921XIAT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED402F1921XIAT.pdf
    Description:
    CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
    Frequency:
    19.2 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    120 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 402F1921XIAT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 402F1921XIAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402F1921XIAT?
    Image 402F1921XIAT
    Part Number 402F1921XIAT
    Type MHz Crystal
    Frequency 19.2 MHz
    Frequency Stability ±15ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)