    CTS-Frequency Controls 353VB3I192T
    Part No.:
    353VB3I192T
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED353VB3I192T.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 19.2000MHZ HCMOS
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    353
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    19.2 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    HCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    25mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.055" (1.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order 353VB3I192T on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 353VB3I192T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 353VB3I192T?
    Image 353VB3I192T
    Part Number 353VB3I192T
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 353
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 19.2 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 25mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)