    CTS-Frequency Controls 334L250B3C2T
    Part No.:
    334L250B3C2T
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED334L250B3C2T.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    334P/L
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    65mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)
    Datasheet:
    1. How to order 334L250B3C2T on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 334L250B3C2T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 334L250B3C2T?
    Image 334L250B3C2T
    Part Number 334L250B3C2T
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 334P/L
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 65mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)