    CTS-Frequency Controls 334C625B3I3T
    Part No.:
    334C625B3I3T
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED334C625B3I3T.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ HCMOS
    Frequency:
    62.5 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    65mA
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)
    Datasheet:
    1. How to order 334C625B3I3T on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 334C625B3I3T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 334C625B3I3T?
    Image 334C625B3I3T
    Part Number 334C625B3I3T
    Type VCXO
    Frequency 62.5 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 65mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)