    CTS-Frequency Controls 334C250B3C3T
    Part No.:
    334C250B3C3T
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED334C250B3C3T.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCMOS
    Frequency:
    25 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    65mA
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)
    Datasheet:
    1. How to order 334C250B3C3T on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 334C250B3C3T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 334C250B3C3T?
    Image 334C250B3C3T
    Part Number 334C250B3C3T
    Type VCXO
    Frequency 25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 65mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)