    CTS Electrocomponents 448XD2105BDN
    Part No.:
    448XD2105BDN
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED448XD2105BDN.pdf
    Description:
    SLIDE POT 1M OHM 0.2W TOP 30MM
    Resistance:
    1 MOhms
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Tolerance:
    ±20%
    Travel Range:
    30mm
    Size / Dimension:
    Rectangular - 1.835" L x 0.110" W x 0.488" H (46.60mm x 2.80mm x 12.39mm)
    Datasheet:
    1. How to order 448XD2105BDN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 448XD2105BDN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 448XD2105BDN?
    Image 448XD2105BDN
    Part Number 448XD2105BDN
    Product Status Active
    Resistance 1 MOhms
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Tolerance ±20%
    Adjustment Type Top
    Fader Type Standard
    Travel Range 30mm
    Size / Dimension Rectangular - 1.835" L x 0.110" W x 0.488" H (46.60mm x 2.80mm x 12.39mm)