    CTS Electrocomponents 448XD2103BDN
    Part No.:
    448XD2103BDN
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED448XD2103BDN.pdf
    Description:
    SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 30MM
    Resistance:
    10 kOhms
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Tolerance:
    ±20%
    Travel Range:
    30mm
    Size / Dimension:
    Rectangular - 1.835" L x 0.110" W x 0.488" H (46.60mm x 2.80mm x 12.39mm)
    Datasheet:
    1. How to order 448XD2103BDN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 448XD2103BDN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 448XD2103BDN?
    Image 448XD2103BDN
    Part Number 448XD2103BDN
    Product Status Active
    Resistance 10 kOhms
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Tolerance ±20%
    Adjustment Type Top
    Fader Type Standard
    Travel Range 30mm
    Size / Dimension Rectangular - 1.835" L x 0.110" W x 0.488" H (46.60mm x 2.80mm x 12.39mm)