    CTS Electrocomponents 448XC2103BDN
    Part No.:
    448XC2103BDN
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED448XC2103BDN.pdf
    Description:
    SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
    Resistance:
    10 kOhms
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Tolerance:
    ±20%
    Travel Range:
    20mm
    Size / Dimension:
    Rectangular - 1.441" L x 0.110" W x 0.488" H (36.60mm x 2.80mm x 12.39mm)
    Datasheet:
    1. How to order 448XC2103BDN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 448XC2103BDN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 448XC2103BDN?
    Image 448XC2103BDN
    Part Number 448XC2103BDN
    Product Status Active
    Resistance 10 kOhms
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Tolerance ±20%
    Adjustment Type Top
    Fader Type Standard
    Travel Range 20mm
    Size / Dimension Rectangular - 1.441" L x 0.110" W x 0.488" H (36.60mm x 2.80mm x 12.39mm)