    CTS Electrocomponents 448VA1254BDN
    Part No.:
    448VA1254BDN
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED448VA1254BDN.pdf
    Description:
    SLIDE POT 250KOHM 0.05W TOP 10MM
    Resistance:
    250 kOhms
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Tolerance:
    ±20%
    Travel Range:
    10mm
    Size / Dimension:
    Rectangular - 1.130" L x 0.169" W x 0.456" H (28.70mm x 4.30mm x 11.59mm)
    Datasheet:
    1. How to order 448VA1254BDN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 448VA1254BDN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 448VA1254BDN?
    Image 448VA1254BDN
    Part Number 448VA1254BDN
    Product Status Active
    Resistance 250 kOhms
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Tolerance ±20%
    Adjustment Type Top
    Fader Type Standard
    Travel Range 10mm
    Size / Dimension Rectangular - 1.130" L x 0.169" W x 0.456" H (28.70mm x 4.30mm x 11.59mm)