    CTS Electrocomponents 448VA1104BDN
    Part No.:
    448VA1104BDN
    Manufacturer:
    CTS Electrocomponents
    Category:
    Slide Potentiometers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED448VA1104BDN.pdf
    Description:
    SLIDE POT 100KOHM 0.05W TOP 10MM
    Manufacturer:
    CTS Electrocomponents
    Series:
    448
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    100 kOhms
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Tolerance:
    ±20%
    Adjustment Type:
    Top
    Fader Type:
    Standard
    Travel Range:
    10mm
    Size / Dimension:
    Rectangular - 1.130" L x 0.169" W x 0.456" H (28.70mm x 4.30mm x 11.59mm)
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 448VA1104BDN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 448VA1104BDN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 448VA1104BDN?
    Image 448VA1104BDN
    Part Number 448VA1104BDN
    Manufacturer CTS Electrocomponents
    Series 448
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 100 kOhms
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Tolerance ±20%
    Adjustment Type Top
    Fader Type Standard
    Travel Range 10mm
    Size / Dimension Rectangular - 1.130" L x 0.169" W x 0.456" H (28.70mm x 4.30mm x 11.59mm)