    CTS Electrocomponents 254TB103B50A
    Part No.:
    254TB103B50A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED254TB103B50A.pdf
    Description:
    SWITCH JOYSTICK ANALOG 50V
    Voltage Rating - AC:
    50 V
    Voltage Rating - DC:
    5 V
    Resistance:
    10 kOhms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 80°C
    Datasheet:
    1. How to order 254TB103B50A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 254TB103B50A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 254TB103B50A?
    Image 254TB103B50A
    Part Number 254TB103B50A
    Current Rating (Amps) -
    Voltage Rating - AC 50 V
    Voltage Rating - DC 5 V
    Contact Material -
    Contact Finish -
    Resistance 10 kOhms
    Mounting Type Through Hole
    Termination Style PC Pin
    Operating Temperature -10°C ~ 80°C