    CTS Electrocomponents 254TA104C50A
    Part No.:
    254TA104C50A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED254TA104C50A.pdf
    Description:
    SWITCH JOYSTICK ANALOG 50V
    Voltage Rating - AC:
    50 V
    Voltage Rating - DC:
    5 V
    Resistance:
    100 kOhms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 80°C
    Datasheet:
    1. How to order 254TA104C50A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 254TA104C50A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 254TA104C50A?
    Image 254TA104C50A
    Part Number 254TA104C50A
    Current Rating (Amps) -
    Voltage Rating - AC 50 V
    Voltage Rating - DC 5 V
    Contact Material -
    Contact Finish -
    Resistance 100 kOhms
    Mounting Type Through Hole
    Termination Style PC Pin
    Operating Temperature -10°C ~ 80°C