    CTS Electrocomponents 254TA103C60B
    Part No.:
    254TA103C60B
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED254TA103C60B.pdf
    Description:
    SWITCH JOYSTICK ANALOG 50V
    Voltage Rating - AC:
    50 V
    Voltage Rating - DC:
    5 V
    Resistance:
    10 kOhms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 80°C
    Datasheet:
    1. How to order 254TA103C60B on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 254TA103C60B price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 254TA103C60B?
    Image 254TA103C60B
    Part Number 254TA103C60B
    Current Rating (Amps) -
    Voltage Rating - AC 50 V
    Voltage Rating - DC 5 V
    Contact Material -
    Contact Finish -
    Resistance 10 kOhms
    Mounting Type Through Hole
    Termination Style PC Pin
    Operating Temperature -10°C ~ 80°C