    Comchip Technology CTES033V3-G
    Part No.:
    CTES033V3-G
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCTES033V3-G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOT23-3
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    2
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V
    Voltage - Breakdown (Min):
    4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    17A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    300W
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-3
    Datasheet:
    1. How to order CTES033V3-G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CTES033V3-G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTES033V3-G?
    Image CTES033V3-G
    Part Number CTES033V3-G
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Type Zener
    Unidirectional Channels 2
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V
    Voltage - Breakdown (Min) 4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 300W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)