    Comchip Technology CPDZC3V3U-HF
    Part No.:
    CPDZC3V3U-HF
    Package:
    0201 (0603 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDZC3V3U-HF.pdf
    Description:
    DIODE ESD 3.3VWM 8VC 0201/DFN060
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Product Status:
    Active
    Unidirectional Channels:
    1
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    5.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    6A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    66W
    Capacitance @ Frequency:
    35pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    0201/DFN0603
    Datasheet:
    1. How to order CPDZC3V3U-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDZC3V3U-HF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDZC3V3U-HF?
    Image CPDZC3V3U-HF
    Part Number CPDZC3V3U-HF
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case 0201 (0603 Metric)
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 5.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 66W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)