    Comchip Technology CPDVR083V3UA
    Part No.:
    CPDVR083V3UA
    Package:
    SOT-383F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDVR083V3UA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOT383F
    Package/Case:
    SOT-383F
    Unidirectional Channels:
    4
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    5A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    40W
    Capacitance @ Frequency:
    25pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TJ)
    Datasheet:
    1. How to order CPDVR083V3UA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDVR083V3UA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDVR083V3UA?
    Image CPDVR083V3UA CPDVR083V3UA-HF
    Part Number CPDVR083V3UA CPDVR083V3UA-HF
    Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
    Package/Case SOT-383F SOT-383F
    Series - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Type Zener Zener
    Unidirectional Channels 4 4
    Bidirectional Channels - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) 3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) - -
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V 8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 40W 40W
    Power Line Protection No No
    Applications General Purpose General Purpose
    Capacitance @ Frequency 25pF @ 1MHz 25pF @ 1MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) -55°C ~ 125°C (TJ)