    Comchip Technology CPDH2V5UB-HF
    Part No.:
    CPDH2V5UB-HF
    Package:
    SC-79, SOD-523
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDH2V5UB-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 2.5VWM 11.5VC SOD523
    Package/Case:
    SC-79, SOD-523
    Product Status:
    Active
    Unidirectional Channels:
    1
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    2.5V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    11.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    9A
    Power - Peak Pulse:
    104W
    Capacitance @ Frequency:
    145pF @ 1MHz (Max)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOD-523
    Datasheet:
    1. How to order CPDH2V5UB-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDH2V5UB-HF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDH2V5UB-HF?
    Image CPDH2V5UB-HF
    Part Number CPDH2V5UB-HF
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case SC-79, SOD-523
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.5V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9A
    Power - Peak Pulse 104W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency 145pF @ 1MHz (Max)
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)